Klikając "Akceptuj", zgadzają się Państwo na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu poprawy nawigacji na stronie, analizy użytkowania strony i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Proszę zapoznać się z naszą Politykę Prywatności , aby uzyskać więcej informacji.
Twoje ustawienia zostały zapisane
DATA PUBLIKACJI:
15/01/2023
OPUBLIKOWANE PRZEZ:
Rafał Wietrzyński

Wznowienie ubezpieczeń eksportu do Ukrainy

KUKE od 13 czerwca na nowo pozwala ubezpieczać należności z kontrahentami ukraińskimi.

Jak wiadomo Ubezpieczyciel dość szybko postanowił anulować wszystkie limity kredytowe dla Ukrainy. Postawiło nas to w stan gotowości i dało wiele prac wraz z Naszymi klientami.

Ta decyzja wywołała bardzo dużo zamieszania. Bardzo wielu Klientów musiało wstrzymać wymianę handlową z Ukrainą.

Na podstawie podpisanego postulatu z memorandum w Kijowie na początku czerwca ubezpieczanie może obejmować towary bądź usługi wyłączone z moratorium płatniczego, które zostało wprowadzone 24 lutego przez bank centralny w Ukrainie. Lista pozycji jest szeroka i zawiera przede wszystkim towary pierwszej potrzeby dla ludności (paliwo, żywność itp.)

 Zachęcamy do pogłębienia lektury:

 Źródło: https://www.pb.pl/ubezpieczenie-eksportu-do-ukrainy-znow-mozliwe-1153606?utm_source=piano&utm_medium=email&utm_campaign=4290&pnespid=WLou8V9X4zdImlea6pOIFEpBoRk4x_4sohRMHf4MKYrKhaCOSn4U.efy4FMNbnrPKl5ljKo